تاریخچه

گروه شرکتهای ویرا ایده نیکان، با هدف پر کردن خلاء موجود در خصوص تولید و پیاده سازی محصولات نرم افزاری ملی با استانداردهای جهانی، همچنین ارائه بهترین کیفیت خدمات با تکیه بر دانش و توانایی فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر، کار خود را در سال 1390 با یک تیم 5 نفره دانش آموختگان کارشناس و کارشناسی ارشد کامپیوتر با تجربه موفق در تولید نرم افزار آغاز و با همین رویکرد خیلی زود توانست در بازار نرم افزارهای سازمانی کشور خود را به عنوان پیشتاز نوآوری و خلاقيت معرفی نماید. ما زمانی پا به عرصه‌ی نرم‌افزارهای مالی گذاشتیم که نرم افزارهای پکیج با برندهای مختلف بازار خود را اشباع نموده و استفاده از آن‌ها چندان جوابگوی نیازهای روز بازار فناوری اطلاعات نمی باشد.
گروه شرکتهای ویرا، جز شرکتهاي نرم افزاری توانمند و متخصص در کشور است که توانست در سال 1391 با نگاهی متمایز و نوگرایانه در پاسخ به نیاز سازمان‌ها در حوزه‌ نرم افزار صورتهای مالی: ( استاندارد ، تجمیعی و تلفیقی) و نرم افزار حسابرسی داخلی، نرم افزار گزارش ساز حرفه ای، راهکارهای نرم افزاری برای هلدینگ‌ها ونرم افزارهای حوزه ارتباط با مشتری را مطرح و پیاده‌سازی کند.
تمرکز بر طراحی سیستم‌های کاربردی، اعتماد گسترده مشتریان و تحولات روز افزون فناوری ما را بر آن داشت تا با تولید و ارائه محصولی بسیار قدرتمند و صدر در صد بومی، و مطابق با ایده‌های مطرح دنیا، بتوانیم در بازار جهانی و صادرات نرم افزار حضور پیدا کنیم. ارائه این نرم افزار با نام نام تجاری "WIRA BPMS (سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار)" به بازار داخلی و جهانی، تحولی چشمگیر را در صنعت نرم افزار ایران عزیز ایجاد نمود. شرکت ,ویرا ایده نیکان ، پیشتاز راهکار BPMS درایران، از سال 1393راهکار نرم‌افزاری مدیریت فرایندهای کسب و کار (BPMS) را تحت پلتفورم وب و منطبق بر استاندارهای جهانی به بازار ارائه نموده است.
اين محصول، با رويكرد سيستماتيك و با قابليت انعطاف پذيري نسبت به تغييرات پيرامون، گردش كارها را آسانتر مي كند. هدف محصول توليد شده، کاهش خطا های انسانی ناشی از تبادل نادرست اطلاعات بین افراد و نیز هدایت افراد به ایفای بهینه مسئولیت های خود می باشد.
در سال 1394 گروه شرکتهای ویرا، با اضافه کردن سامانه‌های مالی تحت وب و سامانه هوش تجاری به سبد محصولات خود، راهکارهای یکپارچه نرم افزاری ویرا را معرفی نمود که کاربران را قادر می‌سازد کار در محیطی امن، یکپارچه و مبتنی بر نیازهای خود را تجربه نمایند.